Neden Gayrimenkul Yatırımı?

Enflasyon oranlarının normal düzeyde seyretmesi, fiyat istikrarının sağlanması ve Avrupa Birliği sürecinde gerçekleştirilen reformlar sayesinde geçtiğimiz yıllarda yerli ve yabancı yatırımcıların oldukça rağbet ettiği bir yatırım aracı oldu gayrimenkul. Dönem dönem uluslar arası çapta konut gibi gayrimenkul kategorisinde yer alan bazı araçlar değerlerinde düşüş yaşasa da yapılan analizler Türkiye’de gayrimenkulün çok cazip bir araç olduğunu ve uzun süre daha bu durumun değer artışları yaşayarak devam edeceğini gösteriyor. Geçtiğimiz yıllarda ülkemizde konut satışlarında yıllık bazda %90 artış görülmüştür. Bu bize gayrimenkul yatırım olanaklarının ivmesi hakkında net bir fikir vermektedir.

Taşınmaz yatırımı yapma ve geliştirme konusunda Türkiye, gayrimenkul Dünya endeksinde Avrupa’nın önde gelen şehirleriyle iş hacmi kapsamında aynı potansiyelde yer almaktadır. bu bilgiye ek olarak mevcut yatırımlar, yeni yatırımlar ve geliştirme başlıklarında yapılan analiz ve incelemelerde Türkiye her daim pazardaki yeriyle Avrupa’nın en gözde şehirleri arasında yer almayı başarmıştır.

Potansiyeli ve mevcut bulunan iş hacmi kıyaslandığında Dünya listelerinde de oldukça yüksek sıralarda yer alan ülkemiz, tüm bu şartlar doğrultusunda uzun süreler yerli ve yabancı yatırımcıların odağı olacaktır. Neden Gayrimenkul Yatırımı? Bu soruya işte tam bu noktada doğru bir cevap verebiliriz. Gayrimenkul yatırımı yapmayı öneriyoruz, çünkü pek çok farklı dinamiğe sahip ülkemizde değişen çevre koşullarından ve jeopolitik meselelerden en az etkilenen pazar gayrimenkul pazarı.

Tüm bu bilgileri verdikten sonra şunu vurgulamakta fayda var. Gayrimenkul yatırımı yapmayı diğer yatırım araçlarından daha güvenli hale gelmesini sağlayan en önemli etken yapılacak işlemlerin uzman kadrolar tarafından müşterileri adına yönetilmesidir. Profesyonel algının oldukça yüksek olduğu sektörde yatırımcıları rahat bir şekilde yatırımlarını sürdürmelerini sağlayan alanında uzman kadroları bulunan danışmanlık kurumlarının hizmetleridir. Bu kapsamda Real Estate People yatırım için gerekli tüm bu işlemleri sizin adınıza yürütmektedir.