Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı

gmyd

Türkiye’de var olan değişken piyasa koşulları yatırımcılar için yüksek getiri olanakları ve barındırdığı düşük riskler sebebiyle gayrimenkul yatırımını cazip hale getirmiştir. Gelişen inşa sektörü ve ülkemizin kalkınmakta olan ülkeler sınıfında olması dikkate alındığında daha doğru bir deyişle analiz edildiğinde gayrimenkul piyasasının değeri çok net bir şekilde anlaşılacaktır. Bu pazar şartları ve hassas koşullar artık gayrimenkullerin de diğer menkul yatırım araçları gibi değerlerini muhafaza etmelerinin yanı sıra maksimum finansal getiri sağlamaları için profesyonel insanlar tarafından yönetilmelerini zorunlu hale gelmiştir.

Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı kapsamında Real Estate People olarak, bireysel ve kurumsal müşterilerimizin gayrimenkul portföylerinde bulunan mülklerinin ticari başarısının sürdürülebilir olmasını ve değerlerinin artmasını amaçlıyoruz. Sunduğumuz Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı hizmetinde müşterilerimizin yatırım beklentilerini değerlendiriyoruz ve yatırım stratejileri oluşturuyoruz.

Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı dahilinde yeni gayrimenkul yatırımı yapacak müşterilerimize portföy uzmanlarımız şu çalışmaları sunarlar:

  • Genel kapsamda gayrimenkul yatırımı hakkında bilgi verdikten sonra yatırım yapmaya istekli müşterilerin getiri ve yatırım beklentileri değerlendirilip uygun bir yatırım stratejisi oluşturulur.
  • Geliştirilen yatırım stratejisi doğrultusunda araştırma ekibinin bulduğu gayrimenkul alternatifleri değerlendirilir ve yatırım portföyü oluşturulur. Yatırım yapıldıktan sonra zaman içerisinde değişen koşullar sürekli takip edilir ve yapılması gereken revizyonlar yapılarak yatırımın maksimum fayda ve kazanç elde edilmesi sağlanır.

Hali hazırda Gayrimenkul Yatırımı Olan müşterilerimiz için sunduğumuz hizmetler ise şunlardır:

  • Var olan gayrimenkullerin envanteri çıkarılır, belirlediğimiz kriterler doğrultusunda belli bir değer biçilir. Portföy optimizasyonu gerçekleştirildikten sonra yatırım stratejiniz bütüncül hale getirilir.
  • Mevcut durum sayısal analizlerin ve pazar araştırmalarının ışığında değerlendirilir ve geleceğe yönelik uygun bir strateji geliştirilir.
  • Çeşitli sebeplerden dolayı sorunlu hale gelmiş gayrimenkulleriniz için hızlı bir kurtarma planı yapılır.
  • İpotekli gayrimenkullerin alım veya satım işlemlerine hazır hale getirmek için gerekli işlemler gerçekleştirilir, alıcı ve satıcı arasındaki ilişki yönetilerek gerekli işlemlerin hızlı ve kolay halledilmesi sağlanır.
  • Zaman ve koşullara göre oluşabilecek değer kayıpları öngörülür ve değişen dinamikler durumunda oluşabilecek zararlar engellenir.

Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı tek seferlik bir hizmet değildir. Yatırımınızın denetimini ve geleceğini planlayacak sürekli istişare edilmesi gereken uzun soluklu bir çalışmadır. Yatırım konusunda başarılı olabilmek sabırlı, disiplinli ve uzun soluklu bir çalışma gerektirir.

Düzenli İş Takibi

Düzenli İş Takibi


Gayrimenkul yatırım danışmanlığı sizin yatırımlarınızın düzenli takibini sağlar.

Vakit Tasarrufu

Vakit Tasarrufu


Bu hizmet kapsamında yatırım takibi ve geliştirme konusuna çok daha az vakit harcarsınız.

Fikir Alışverişi

Fikir Alışverişi


Uzman bir ekiple diyalog halinde bulunarak iş potansiyelinizi belirlersiniz.